Aktuality

Festival Rajbas udělil ceny za „Krkonoše“ a ….

8. 12. 2018

Přátelé, tak jsem se rozjel...

film KRKONOŠE k vidění

5. 12. 2018

Krkonoše - česky: KRKONOŠE Das...

V Drážďanech premiéra Krkonoš

5. 12. 2018

V Drážďnech, na festivalu Bergsichten,...

Dech Hor v novém

4. 12. 2018

Webový portál DECH HOR dostal...

Krkonoše

žánr: dokument, délka: 90, pro školy možnost i kratší verze: 61 min. formát: 2D DCP
scénář: Martin Král, kamera: Martin Král a Viktor Kuna
vypravěč: Viktor Kuna
střih a režie: Viktor Kuna
vyrobilo: Studio DECH HOR © 2017, Česká republika

Čechy podceňované horské království. Ráj endemických druhů rostlin, unikátních horských rašelinišť a ledovcových karů. Pohoří mnoha nej: nejstaršího národního parku s nejvyšší horou i vodopádem. Místo, které každý zná a málokdo o něm opravdu něco ví. Viktor Kuna a Martin Král se rozhodli to změnit. Svoje celovečerní „Krkonoše“ tvořili více než tři roky. Díky tomu vznikl unikátní dokumentární film o našem přírodním bohatství. Film je vhodný i pro školy. Pracovní listy k dipozici.

Chci vědět více - distribuce kina →

Cesta vede do Tibetu

Žánr: dokument, délka: 60 min. formát: 2D DCP
Ve filmu vystupují: Jeho Svatost Dalajláma Tändzin Gjamcch a Pančhenláma Čhökji Gjalcchän
Režie: Vladimír Sís, Kamera: Josef Vaniš: Hudba: Miloš Vacek,
Vypravěč: Karel Höger, Střih: Vlasta Plotěná
Československo 1954

Unikátní, mezinárodními cenami ověnčený dokument z roku 1954 zachycuje architektonické památky, život Tibeťanů i setkání s devatenáctiletým dalajlámou Tändzinem Gjamcchem i pančhenlámou Čhökji Gjalcchänem. Vypráví o nelidských podmínkách při stavbě gigantického díla, silniční magistrály, z Tibetu přes nejvyšší hory světa. V roce 1955 snímek získal ocenění na festivalech v Benátkách a v Karlových Varech. Na konci 50. let byl cenzurou zakázán...

Chci vědět více - distribuce kina →

Festival Dech hor Jilemnice 24.-25. 11.

Informace o festivalu →

Přátelé,
náš malý horolezecký a cestovatelský festival Dech hor 24. - 25. 11. v Jilemnici v listopadu láká na setkání se špičkovými horolezci a cestovateli v čele s Markem Holečkem a Radkem Grohem.

Přednášky z expedic, mimořádné filmy a lezecké workshopy a kurzy. Jedním z hlavních hostů Dechu hor je horolezec Marek Holeček, který na festival zavítá se svou přednáškou „Dotknout se nebe…„ a bude vyprávět o čtyřech extrémních horolezeckých expedicích.

Manželé Tylovi se s návštěvníky zase podělí o své zážitky z eskymácké velrybí zabíjačky, ze žranice ledních medvědů a přechodu nejsevernějšího pohoří světa.

O úspěšném letošním výstupu na osmitisícovku pak bude vyprávět horolezec Radek Groh. Nebudou ale chybět ani cestovatelské příběhy Jardy Bouzka z Austrálie, Nového Zélandu nebo Pamír Alaje, Fanských hor Viktora Kuny.

Neobyčejný zážitek slibuje příběh o osudu dnešního Černobylu po jaderné havárii. Promítání filmu Černobyl 2016 obohatí živým komentářem sám autor Ondřej Gojda. „Mimořádným hostem festivalu bude i ředitel Krkonošského muzea Jan Luštinec, který si tentokrát pro návštěvníky připravil poudačky besedu na téma Legenda Krakonoš – duch hor“.

Součástí festivalu je také promítání expedičních, horolezeckých a dokumentárních filmů. „Ve spolupráci s Národním filmovým archivem uvedeme cestopisný film Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda z roku 1952 Afrika – Z Maroka na Kilimandžáro nebo nádherný ale přitom alarmující film „A Plastic ocean“ s českými titulky.

Dech hor nabízí kromě atraktivního programu také zvýhodněné vstupné pro studenty a seniory. Ti zaplatí pouze 50 % z ceny běžného vstupného, která je na oba dva dny 250 Kč, na jeden den pak 160 Kč. Novinkou festivalu je také možnost hlídání dětí v Dětském koutku. Podrobné informace o programu a celém festivalu naleznete na adrese: www.dechHor.cz.
Těšíme se na Vás.
Váš,
Viktor Kuna

Chci vědět více →

Viktor Kuna hostem ČESKÉHO ROZHLASU 19.11.2018   →
Viktor Kuna hostem SIGNAL RÁDIA →
Viktor Kuna hostem pořadu „Zálety Aleny Zárybnické“ – 30. září Český rozhlas Pardubice →
Viktor Kuna v rozhovoru pro Český rozhlas →

Černobyl 2016

"Chernobyl 2016" je původně první 3D dokumentární film z místa největší jaderné katastrofy v historii lidstva. Zachycuje současný stav zakázané zóny okolo černobylské jaderné elektrárny po třiceti letech od výbuchu čtvrtého reaktoru. Dokument o celkové délce 58 minut je rozdělen do šesti kapitol a provede Vás Zónou od opuštěných vesniček černobylského venkova, přes dříve přísně tajný vojenský protiraketový radar Duga, až do samotného města duchů Pripjať. Dokument bude na festivalu v Jilemnici doplněn o živý komentář autora filmu, Ondřeje Gojdy.

uvidíte 24. 11. 2018 na festivalu DECH HOR Jilemnice →

A Plastic Ocean

Režisér a novinář Craig Leeson spolu s rekordmankou ve freedivingu a ekologickou aktivistkou Tanjou Streeter a celým týmem vědců odhalují šokující pravdu o úrovni znečištění a množství plastu v našich oceánech. To, co začíná jako idylický dokumentární film o krásách oceánů, končí alarmujícími záběry plastového podvodního světa.

Každým rokem vzniká 300 milionů tun plastového odpadu. Nutno podotknout, že pokud se situace nezmění, do roku 2050 bychom v oceánech mohli vidět plavat více plastu než ryb. „Plast je nejodolnější materiál, který kdy člověk vyrobil. Každý kousek se v určité formě na naší planetě stále nachází,“ dodává k motivaci vzniku filmu režisér.
Film bude promítán v anglickém jazyce s českými titulky.

uvidíte 25. 11. 2018 na festivalu DECH HOR Jilemnice →

"Dotknout se nebe…." - Maara Holeček

.... o expedicích na Antarktidu, do Karakoramu a Himálaje uvidíte, uslyšíte 24. 11. na festivalu DECH HOR Jilemnice →

Jednoduše byl to kalup! Křižoval jsem vzduchem mezi kontinenty a horstvy této malebné planety, jak stěhovavý dravec bez hnízda. Přitom můj deník se rychle zaplňoval řádky, zachycující pestrost dnů. Právě a o tom, je má přednáška, která zaznamená nikoliv kalendářní rok, ale dvanáct měsíců úpisu s ďáblem. Jsou v nich obsaženy čtyři horolezecké expedice. Jak na Antarktidu, tak do Karakoramu, nebo centrálního i západního Himálaje. Je v nich obsaženo balancování na ostré hraně, mezi životem a krůčkem k věčnosti, ale i běžný rodinný život, mediální prostituce, či šedá všednost. To vše tam je… Maara

Kurz via ferraty, skalní lezení

Lezení venku: Vodní brána u Semil - via ferraty s horským průvodcem tradičně při festivalu DECH HOR Jilemnice 24. a 25. 11. 2018  →
program:
Workshop je určen pro každého, kdo si chce vyzkoušet lezení na via ferrata nebo-li zajištěné cestě s doprovodem zkušeného horského průvodce. Během kurzu se naučíte zásady bezpečného pohybu na zajištěných cestách a správně používat kompletní ferratové vybavení.→

Chci vědět více →

Kontakt

Mgr. Viktor Kuna
Tel.: 733 125 012, 606 666 640
Email: viktor.kuna@dechhor.cz
IČ: 71631496